Koncept Mercedes-Benz Fascination: fotografie a video

Německá automobilka se na pařížský autosalon chystá s konceptem nazvaným Fascination. Jde o dvoudvéřové kombi, což na první pohled vypadá jako poměrně bláznivý nápad. Ve skutečnosti ale není tak vzdálený od reálné budoucnosti Mercedesu. Jde totiž o ochutnávku renovace třídy E.

Vydáno: 14.9.2008

samozřejmě, že nová třída E bude jako klasické auto disponovat nejméně čtyřmi dveřmi. U konceptu nejde ale o jeji počet tolik, jako předobraz toho, jak bude E-klasse vypadat. Když se podíváme na boční profil konceptu, máme jasno alespoň v základních tvarech.

v pojetí konceptu se mísí několik součastných tříd z portfolia prémiové automobilky. Můžeme zde najít fragmenty z třídy CLK a současného Éčka. Přední pojetí naznačuje nové E-klasse, to už je ověřeno ze „spy“ fotografií.

Mercedes-Benz chce být viděn ve světle ekologie, proto pod kapotou tohoto krasavce najdeme čtyřválec BlueTEC o objemem 2,2 litru. Ten využívá technologii AdBlue. Protože už současná třída E nabízí ekologické motory, můžeme se určitě těšit i na jejich další budoucnost.

Text: Redakce
Foto: Mercedes-Benz

Galerie