Koncept McLaren LM5: opravdový nástupce legendy

Od té doby, co se šéfem designového oddělení McLarenu stal Frank Stephenson, nemá firma zajisté nouze o zajímavé nápady. Po odhalení modelu McLaren MP4-12C se ale zdá, že by to chtělo auto, které se ještě víc odliší od ostatních supersportů. Mohl by jím být například koncept LM5, pocházející z pera Matta Williamse.

Vydáno: 16.10.2009

Matt Williams nedávno ukončil studia na Coventry University v oboru dopravního designu a hned představil svou první práci. Dramaticky vypadající koncept má být pravým nástupcem legendárního McLarenu F1, protože aktuální model značky, který by se měl co nevidět začít vyrábět, není podle něj dostatečně hodný zhostit se tohoto úkolu.

Pod kapotou konceptu McLaren LM5 Williams umístil do důchodu pomalu odcházející vidlicový desetiválec o objemu 5,0 litru, který pochází z dílny BMW, konkrétněji jeho sportovní divize M. McLaren LM5 by určitě předvedl supersportovní výkony a super vzhled, bohužel existuje jen jako soubor v CADu a jeden malý model. Ale to už je osud většiny zajímavých konceptů…

Text: Redakce
Foto: Matt Williams

Galerie