Koncept Divine DS od Citroënu ozdobí krystaly Swarovski

Koncepční vůz Divine DS ozdobí krystaly firmy Swarovski. Ta vedle něj vystaví kolekci šperků pro jaro a léto 2015 značky Swarovski v showroomu DS World Paris, kde bude vystavena rovněž nová DS 5 a DS 21 Pallas, které se vrátily z autosalonu v Ženevě. Výstava potrvá do 10. května.

Koncept Divine DS se poprvé představil v roce 2014 na pařížském autosalonu. Citroën o něm tvrdí, že v sobě soustřeďuje genový základ značky i její budoucnosti. Čtyřdveřový koncept má aerodynamické tvary a je opatřen laserovými světly a zadním víkem s malými ploškami, které se zvedají a zvyšují tak aerodynamiku vozu.

Výstava kolekce šperků Swarovski je stylizovaná ve stylu fauny, flóry a hmyzu a s ní budou vystaveny i šaty DKNY od Donny Karan, které pokrývá 2600 krystalů Swarovski.

Čtěte také:

Návštěvníci DS World ale budou mít možnost seznámit se i s něčím uchopitelnějším: s DS 5, vlajkovou lodí značky DS, která se před nedávnem oprostila od názvu Citroën. DS 5 se pyšní novou vertikální maskou chladiče s logem DS uprostřed a světlomety s technologií „DS LED Vision“. Místo řidiče je opatřeno sedmipalcovým dotykovým displejem nejnovější generace umožňujícím přístup k nabídce služeb mobilního připojení. Pod kapotou nabízí 5 motorů.

Naopak do historii odkazuje DS 21 Pallas z roku 1955, byť v „úpravě“ pro rok 2015. Na oslavu jeho 60 let designéři upravili DS 21 Pallas ve snaze spojit „odkaz a současnost“. Má tak karoserii v odstínu modrá Encre připomínající novou DS 5 a interiér v semianilínové kůži Criollo připomínající nejluxusnější verze současných vozů DS.

Text: Redakce
Foto: Citroën

Galerie