KM Racing se připravoval v Tunisku na Dakar

Tým KM Racing testoval v Tunisku kromě závodních strojů pro Dakar 2009 také doprovodné vozy Toyota Hilux, speciálně upravené pro tuto náročnou soutěž plzeňskou společností Dajbych. Testy proběhly v oblasti Ksar Ghilan a prověřily odolnost vozů na poušti.

Vydáno: 30.10.2008

Všichni členové týmu KM Racing, který se připravuje na start v náročné vytrvalostní soutěži DAKAR 2009 se vrátili z tuniského Ksar Ghilan. V rámci tréninkového soustředění zde byla prověřena především logistika týmu během závodu a samozřejmě použitá technika.

Tým KM Racing, který bude na Dakaru 2009 startovat se statutem národní reprezentace ČR, otestoval během týdne dva soutěžní kamiony, tři motocykly a jednu čtyřkolku.

Kompletnímu týmovému testovacímu programu se v náročném terénu tuniské pouště podrobily také dva speciálně upravené doprovodné vozy Toyota Hilux, které budou plnit funkci technické asistence při doprovodu všech soutěžících týmu KM Racing.

„Vedle otestování nového závodního kamionu, který jsme v dílnách dokončili těsně před odjezdem do Tunisu jsme se s členy našeho týmu zaměřili také na řešení logistiky během závodu a tady sehrají obě upravené Toyoty Hilux velmi důležitou roli. Proto jsme je podrobili náročným testům a nyní je budeme dále dolaďovat s firmou Dajbych. Myslím, že tréninkové soustředění splnilo mé očekávání a nyní musí veškerá technika projít opětovnou kontrolou před prosincovým odjezdem do Jižní Ameriky,“ řekl po příjezdu několikanásobný účastník závodu v Dakaru Martin Macík, který stál společně s motocyklovým závodníkem Pavlem Kubíčkem u zrodu týmu KM Racing.

Toyota, která se stala oficiálním partnerem týmu KM Racing pro závod Dakar 2009 bude tuto spolupráci komunikovat v rámci svých marketingových aktivit.

„V lednu roku 2009 představíme na trhu v ČR novou verzi užitkového vozu Toyota Hilux a proto je pro nás  spolupráce s týmem KM Racing v rámci tak náročné soutěže zcela přirozeným krokem. Oba vozy Toyota Hilux prošly náročnou přestavbou jak v oblasti interiéru, tak především v podvozkové části. Navíc byly vozy osazeny speciálním vybavením předepsaným pro tento typ závodu, včetně bezpečnostního rámu a závodních sedaček s 5ti bodovými bezpečnostními  pásy. Pevně věříme, že oba takto upravené vozy u našeho autorizovaného partnera – plzeňské společnosti Dajbych – pomohou týmu k úspěchu na soutěži Dakar 2009,“ sdělil Tomáš Vaněk, PR manažer společnosti Toyota Motor Czech.

Zdroj: TZ Toyota
Foto: Toyota

Galerie