Kia VG: první obrázky luxusního sedanu z Koreje

Jsou dvě slova, která zatím nejdou dohromady: luxus a Kia. Korejská automobilka se nám ale v nejbližší době zřejmě pokusí dokázat, že to už neplatí. Chystá se totiž na nový model, který zatím jednoduše nazývá Kia VG. Půjde o prémiový sedan střední třídy.

Vydáno: 30.7.2009

Není to ještě tak dávno, co nešly dohromady ani slova Kia a kvalita. Taková doba je už ale pryč. A možná se brzy také stane, že tuto automobilku budeme vnímat jako výrobce luxusního sedanu (nebo možná i sedanu-kupé, kdo ví). Naznačil to už koncept KND-5. Naznačují to první obrázky Kia VG.

VG má zřejmě podle některých motoristických médií znamenat „en vogue“. Čtyřdveřový sedan bude mít elegantní tvary a bude využívat moderní technologie v plné míře. Všiměte si například pěkně ohraničených světlometů díky LED svítilnám. LED dominují také zádi.

„VG jasně ukazuje následující vývoj designu Kia pod heslem ‚sophistication by simplicity‘. Tvary vozu, silná příď, nízký profil a jednoduchá ale důmyslná záď vytváří elegantní a luxusní vzhled,“ řekl Hyoung Keun Lee, viceprezident automobilky Kia.

Model Kia VG má ještě dlouhou cestu před sebou. Neočekáváme, že se s ním setkáme ve Frankfurtu (alespoň ne se sériovou podobou). Určitě je ale důležitou ukázkou toho, co nás v příštích letech od Kie čeká.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie