Kia Venga: malé MPV přijíždí z Nošovic (živé fotky)

Další model, který se bude vyrábět v českých Nošovicích se jmenuje Venga. Malé MPV nesoucí značku Kia si má získat spoustu zákazníků především díky kompaktním rozměrům, variabilnímu a prostornému interiéru, bohaté nabídkce úsporných motorů a především velmi lákavé ceně.

Vydáno: 16.9.2009

Novinka svou délkou přesahuje o 68 mm hranici čtyř metrů, rozvor činí 2615 mm. Na svou kategorii je neobvykle široká (1765 mm) a aby byly číselné údaje úplné, musíme dodat, že výška má hodnotu 1600 mm. Důležité jsou ovšem vnitřní rozměry. Zadní řada je posuvná v rozsahu 130 mm, samozřejmě je dělená a po sklopení vznikne zcela rovná plocha.

Tu má na svědomí dvojité dno. Základní objem zavazadelníku 440 l lze snadno zvětšit právě díky vyjmutí falešného dna. Výsledkem je údaj 570 l, po sklopení sedaček nabídne Kia Vengo 1253 l.

V nabídce motorů najdeme dvě benzinové a čtyři vznětové položky. Příznivci zážehových motorů mohou vybírat mezi jednotkami 1.4 CVVT (90 k) a 1.6 CVVT (125 k). Vznětové verze nabídnou stejné objemy, ale jak k jedna-čtyřce, tak k o dvě deci většímu agregátu bude v některých státech nabízena slabší verze. Motor 1.4 CRDi tak bude k dispozici o síle 75 k nebo 90 k, větší 1.6 CRDi přijde v provedení 115 k a 128 k.

Ke všem motorům lze dodat nový systém vypínání motoru Idle Stop and Go. Benzinové motory budou spojeny s pětistupňovou manuální převodovku, ten silnější pak může být dodáván také se čtyřstupňovým automatem. Dieselové verze mají k dispozici novou manuální převodovku se šesti rychlostními stupni. Výjimku tvoří pouze nejslabší 1.4 CRDi.

Text: Redakce
Foto: Kia, redakce

Galerie