Kia uvažuje o sportovní zadokolce. Stane se koncept Kee skutečností?

Korejská Kia si v Evropě stále vylepšuje svou pověst a ekonomicky se jí docela vede. Proto by se do budoucna mohlo uvažovat i o vozech, které by nebyly tak masově prodávané jako třeba její bestseller Ceed. Takovým předobrazem je podle všeho koncept Kia Kee, který se představil v roce 2007 ve Frankfurtu.


Vydáno: 14.12.2009

Pokud se ale těšíte, že se brzy svezete v parádním kupé od Kie s pohonem na zadek a za velice lákavou cenu, pak vás musíme zklamat. Budete si totiž muset chvíli počkat. Podle šéfdesignéra autmobilky Petera Schreyera to bude trvat minimálně pět let.

„Pokud se bude Kia dařit v Evropě jako dosud, mohli bychom být za takových pět let připraveni na auta jako je Kia Kee. Přitom by bylo podstatné, aby vůz měl pohon na zadní kola. A my už samozřejmě jednu platformu se zadním pohonem ve skupině Hyundai-Kia máme. Musím říct, že osobně bych byl z podobného modelu velice nadšený,“ řekl Schreyer britskému magazínu Auto Car.

Pokud tedy sériová podoba sportovního kupé po vzoru Kia Kee spatří světlo světa, pak by se mohla postavit konkurentům jako Mazda MX-5 nebo přicházejícímu kupé, kvůli kterému se dali dohromady inženýři z Toyoty a Subaru. A to vůbec nemluvíme o možném příchodu levného sporťáku Nissan 240SX.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie