Kia Sorento: vše o sedmimístné novince

Uvnitř video: Korejská automobilka dnes poprvé představí novou generaci modelu Sorento. Automobil s karoserií CUV (Crossover Utility Vehicle) vychází z konceptu KND-4 concept. Máme pro vás kompletní informace, oficiální video a chybět samozřejmě nemůže ani menší fotogalerie.

Vydáno: 3.4.2009

Nové Sorento je oproti tomu původnímu delší a nižší. Vůz má na délku 4,7 metru a pojme až sedm pasažérů. Kia slibuje velice prostorný interiér. Uspořádání pro 7 cestujících ve třech řadách pak znamená objem zavazadelníku 285 litrů, pouze dvě řady sedadel vytvoří prostor o objemu 1047 litrů. Celkově jsou tyto hodnoty větší, než měla dnes už minulá generace.

Zákazníci mohou vybírat z pětice motorů. Pro korejský trh je určena trojice začínající zážehovým agregátem 2.7 V6 (165 k, 244 Nm), který umí spalovat také LPG. Další zážehový zástupce je čtyřválec 2.4 Theta II (175 k, 225 Nm) a tím posledním je taktéž čtyřválec, ovšem vznětový, o objemu 2,2 l (197 k, 435 Nm). Pro Severní Ameriku jsou určeny benzinové motory 2.4 l a 3.5 V6. Sorento bude vybaveno v závislosti na zvoleném motoru automatickou převodovkou s pěti nebo šesti převodovými stupni. K dispozici bude také pohon všech kol.

Výbava bude obsahovat takřka vše. Zákazníci se mohou těšit na bezklíčkové odemykání, startování tlačítkem, parkovací kameru, navigaci, panoramatické okno nebo audiosystém se šesti nebo deseti reproduktory. Prodej tohoto vozu by měl být zahájen koncem letošního roku.

 

Text: Redakce
Foto: KIA

Galerie