Kia Rio: facelift i pro zanedbávaný model

Kia omlazuje jeden model za druhým a ani levné Rio nepřijde zkrátka. Model, který je na trhu od roku 2005 a cenou se vyrovná miniaturnímu Picantu, byl neprávem přehlížen, nyní ale dostane masku odpovídající nové firemní identitě. Změna se ale nedotkne jen předních partií – můžeme čekat i úpravy interiéru.


Vydáno: 21.7.2009

Kia Picanto, Magentis, Sportage a zanedlouho i populární Ceed – ti všichni prošli (nebo brzy projdou) pologeneračním faceliftem. A teď konečně došlo i na model, na který se delší dobu zapomínalo. Kia Rio (ve světě prodávaná i pod jménem Pride) je v nabídce korejské automobilky už dost dlouho na to, aby si omlazení zasloužila také.

Nová firemní identita je vlastní nedávno faceliftovaným i představeným modelům (Magentis, Soul), ale dostanou ji do vínku i modely budoucí (facelift Ceedu, zcela nové Sorento). A nyní se jí dočkal i téměř základní model Rio (který se cenou rovná malému Picantu, ale je větší).

Změna se ale nedotkne jen předních partií, které vidíme na prvních oficiálních snímcích. Čekáme i úpravy interiéru, který svým pojetím přeci jen připomíná dobu svého vzniku začátkem století.

 

Text: Redakce
Foto: Kia Motors

Galerie