Kia Magentis: s výrazným faceliftem přichází nízká cena

Magentis, sedan střední třídy korejské automobilky Kia, přichází po výrazném faceliftu na český trh. Omlazení vzhledu je tak výrazné, že vypadá téměř jako nová generace. Automobil má nově ostřejší rysy, změnou prošel také interiér. Magentis současně nabízí ve střední třídě velmi přijatelnou cenovou politiku: základní cena začíná pod půl milionem korun.

Vydáno: 10.11.2008

Facelift se už na první pohled výrazně podepsal na čelní masce, která přináší ostřejší vzhled a výraznější výraz. Nezůstalo ale jen u vnějších změn, omlazení a značných úprav se dočkal i interiér.

Nový Magentis má předek prodloužený o 45 mm a zadní část o 20 mm. Celková délka tak narostla na 4800 mm, ostatní parametry zůstaly nezměněné (rozvor 2720 mm, šířka 1805 mm, výška 1480 mm).

Pod půl milionu
Kia nabízí Magentis s trojicí motorů: 2.0i CVVT (120 kW), 2.0 CRDi (110 kW) a 2,7i V6 CVVT (142 kW). Tři jsou také stupně výbav: Active, Comfort a Exclusive.

Základní verze Magentis 2.0i CVVT Active stojí na našem trhu 499 980 Kč, za vyšší stupně výbav se připlácí 40.000 korun – stejnou částku si připlatíte i za silnější pohonnou jednotku. Naftový motor 2.0 CRDi tak stojí 539.980 korun, a nejsilnější motor (šestiválec 2.7i V6 CVVT), který je nabízen jen s automatickou převodovkou a nejvyšším stupněm výbavy Exclusive, vyjde na 659.980 korun.

Solidní výbava v ceně
Příplatkové prvky výbavy Magentis nenabízí, rozsáhlou výbavu ale nabízí už základním stupeň výbavy Active (např. šest airbagů, manuální klimatizace, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a alarmem, rádio s přehrávačem CD a MP3 a vstupem USB nebo litá 16palcová kola).

Další prvky potom přidávají vyšší vybavy Comfort (navíc např. digitální klimatizace, stabilizační systém, vyhřívaná přední sedadla, větší kola) a Exclusive (dále navíc polokožené čalounění, elektricky stavitelné sedadlo řidiče, parkovací asistentem atd.).

Kia Magentis se vyrábí v Koreji v montážním závodu KIA Hwasung. Model je k dispozici v osmi barvách karosérie, z nichž dvě jsou nové – Bronzová Metallic a modrá Inky.

Text: Redakce
Foto: Kia Motors

Galerie