Kia KOUP spoléhá na design a 290 koní

Kia KOUPKorejská automobilka Kia představila na autosalonu v New Yorku svůj koncept KOUP. Jde o čtyřmístné kupé, které díky silným motorům slibuje rychlé svezení. Na první pohled je zřejmé, že se jeho designéři inspirovali u několika úspěšných modelů. To je recept Kie, jak proniknout na zámořský trh.

Vydáno: 25.3.2008

Stačí se jenom na chvíli zamyslet. Kde už jsme ty tvary viděli? Přední maska KOUP velmi připomíná nejnovější řadu Hondy Civic. Světlomety, jakoby se zase inspirovali u nové Škody Superb. V interiéru navazuje středový panel na současnou koncepci Kia. Volant, jakoby opět přicestoval přímo z Hondy – markantní je hlavně spodní bílé rameno V.

Nic z toho ale nevadí a my Kiu rozhodně nemůžeme obvinit z neoriginálnosti. Zvlášť když celková vizáž konceptu působí příjemně dynamicky a navozuje pocity, že za volantem KOUP strávíte chvíle vzrušení a zábavy.

Kromě pohledu na fotografie nás ale nadchlo také srdce, které tluče pod kapotou. Konkrétně jde o dvoulitrový čtyřválec, který je schopen vyprodukovat výkon 290 koní. Navíc se za chromově-karbonovými 19″ koly se ukrývají kotouče brzdové soustavy Brembo. Tohle vše dohromady dá zaručeně sportovní vůz, který se však neztratí ani v každodenním provozu.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie