Kia Forte Koup: Evropa má smůlu

V New Yorku bylo představeno kupé, které má na svědomí automobilka Kia. Koncept této novinky jsme viděli už minulý rok shodou okolností taktéž na autosalonu v New Yorku. Vůz je určen především pro americký trh. Ten Evropský má zcela určitě smůlu. O těch zbývajícíh se ještě definitivně nerozhodlo.

Vydáno: 13.4.2009

Svými rozměry spadá automobil do nižší střední třídy. Jeho délka činí 4481 mm, šířka 1765 mm a výška 1400 mm. Karoserie dvoudveřového kupé je u značky Kia novinkou. Dosud žádný podobný vůz nevyrobila. Zbrusu nové kupé stojí na platformě standardního modelu Forte, který byl letos představen v Chicagu.

Na americkém trhu se bude vůz prodávat spolu s dvojicí zážehových motorů kombinovaných jak s automatickými, tak s manuálními převodovkami. Základní motorizaci tvoří čtyřválec o objemu dvou litrů a maximálním výkonu 158 koní. Vrchol točivého momentu má 195 Nm. Spotřeba by se měla pohybovat v rozmezí 9,5 l /100 km – 7 l / 100 km. Spolupracovat bude s pětistupňovou manuální převodovkou, na přání ji lze vyměnit za čtyřstupňový automat.

Druhým do party je větší čtyřválec s objemem 2,4 l. Ten vyprodukuje 176 koní a 228 Nm. Spotřebu výrobce udává zhruba o litr větší než v předchozím případě. Převodovky mají každá o jeden převodový stupeň navíc.

Výbavy budou taktéž dvě. Už v základu nebude chybět klimatizace, elektrická okna, tempomat atd. Kdo si připlatí, získá 17“ kola, kůži, sportovní sedačky, hliníkové pedály a podobné drobnosti.

Text: Redakce
Foto: Kia

Galerie