Kepler Motors Motion: hybridní supersport se představí v Dubaji

Když se najednou objeví nějaký neznámý výrobce, který nám tvrdí, že vyrobí úžasný supersport, většinou z toho nic nakonec nevzejde. Jen občas se stanou výjimky, jako kdysi s Pagani nebo Koenigseggem. Russ Wick, zakladatel Kepler Motors, si z toho ale očividně nic nedělá. Na autosalonu v Dubaji ukáže svůj první supersport nazvaný Motion.

Vydáno: 16.12.2009

Mezi námi, Kepler Motors Motion nevypadá na obrázcích vůbec špatně, jsme zvědaví, jak se bude tvářit ve skutečnosti. Na tom bude také záležet, jaký dojem udělá na dubajské šejky. Ty většinou dávají přednost ověřeným značkám a jejich kvalitě. Na druhou stranu se tu určitě najde pár nadšenců, kteří jsou ochotni experimentovat s neznámým výrobcem. Jde jen o trochu peněz, ne?

Nový supersport vypadá dobře i papírově. Kepler Motors Motion totiž pohání dvěma turbodmychadly přeplňovaný 3,5litrový V6 EcoBoost od Fordu. Ten pohání zadní kola, zatímco o předek se stará elektromotor o výkonu 250 koní. Celková síla hybridního soustrojí je rovných 800 koní. A to je slušné číslo.

Kepler Motors plánuje vyrobit zhruba 50 vozů Motion. My mu budeme přát štěstí, aby našel dostatek bohatých zákazníků, kteří se nebojí.

Text: Redakce
Foto: Kepler Motors

Galerie