Kampaň „Nemyslíš – zaplatíš“ pokračuje. Motorkáře osloví Lukáš Pešek

Ministerstvo dopravy spustilo novou vlnu bezpečnostní kampaně Nemyslíš – zaplatíš!, která je zaměřena na řidiče motocyklů. Do projektu se zapojí i Lukáš Pešek, jeden z nejúspěšnějších českých motocyklových jezdců. Resort dopravy si od jeho účasti slibuje intenzivnější oslovení motorkářské komunity i široké veřejnosti.

Vydáno: 22.5.2009

V této fázi kampaně chce ministerstvo dopravy zdůraznit nezodpovědným řidičům motorek, že se na silnici nemohou chovat jako na závodním okruhu. „Motocyklisté patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu. Právě jejich nehody mívají nejtragičtější následky,“ uvedl aktuální ministr dopravy Gustáv Slamečka.

V květnu a červnu se lidé u silnic setkají se dvěma typy billboardů zaměřenými na řidiče motocyklů. Na prvním z nich jsou motocykly zaparkované před krematoriem a slogan „Na tento sraz se tvoji kamarádi těšit nebudou“. Druhý ukazuje krvácejícího řidiče motorky, jak po havárii leží uprostřed silnice. Obraz doplňuje varování „Nebezpečné předjíždění způsobuje brutální smrt“.

„Jsem přesvědčen, že tato kampaň má smysl. Je dobře, když pravdivě ukazuje, co všechno se může na silnici stát. Věřím, že díky mojí účasti začne o následcích nebezpečné jízdy přemýšlet víc řidičů motorek,“ prohlásil Lukáš Pešek.

Lukáš Pešek se v průběhu léta zúčastní některých akcí v rámci kampaně, které jsou určeny k přímému oslovení cílové skupiny. Patří mezi ně motocyklové závody v Brně nebo setkání v autoškole. Reklamní agentura Euro RSCG, která celou kampaň realizuje, připravila také varovnou instalaci nazvanou „pytel na motorkáře“. Ta bude umístěna na několika motorkářských srazech.

 

Text: Redakce, TZ Ministerstvo dopravy
Foto: lukas-pesek.com

Galerie