Jsou ženy za volantem lepší než muži? DNA má odpověď

Podle posledního průzkumu, který zveřejnil americký deník The New York Times se zdá, že muži jsou mnohem nebezpečnější řidiči než ženy. Společnost Social Issues Research Centre, která šetření zveřejnila, tvrdí, že jsou muži přesto lepšími řidiči. Jak je to možné? Velkou roli v tom prý hraje naše DNA.

Vydáno: 31.3.2010

Průzkum zjistil, že pokud jste mužským řidičem, je tu o 50 až 100 procent větší pravděpodobnost, že se stanete účastníkem smrtelné nehody.  Podle studie jsou navíc muži více náchylní k pití alkoholu za volantem, jízdě na červenou, provokování ostatních řidičů nebo najíždění „na zadek“. Celkově je také mužské pohlaví více agresivní a existuje u něj třikrát větší pravděpodobnost, že použije klakson.

Statisticky je prostě dokázáno, že muži častěji riskují. Podle vědců je to zakódováno v mužské DNA, protože lovci si cení více rychlosti a síly než sběrači. Přesto, píše The New York Times, jsou celkově muži lepší řidiči než ženy. Ženy mají totiž větší šanci být účastnicemi nehody než muži v poměru najetých kilometrů. Tak aspoň že tak!

Text: Redakce
Foto: Archiv

Galerie