Jeremy Clarkson dostal padáka z BBC. Co bude s Top Gearem?

Jeremy Clarkson, hlavní hvězda pořadu Top Gear, končí. Oznámil to dnes ředitel televize BBC Tony Hall. Televize v interním vyšetřování zjistila, že Clarkson opravdu fyzicky napadl produkčního pořadu, a nehodlá to tolerovat. Co se s Top Gearem bude dít dál není zatím jasné, Clarkson bude ale zřejmě pokračovat jinde.

Televize BBC v interním vyšetřování dospěla k závěru, že Jeremy Clarkson při natáčení napadl verbálně i fyzicky produkčního pořadu Oisina Tymona. Televize takové chování nehodlá tolerovat, oznámila vyhazov Clarksona. Ten show moderoval od roku 2002.

Není to poprvé, co Jeremy Clarskon někoho rozčílil. Svými nekorektními, ale zábavnými a často trefnými poznámkami uráží pravidelně: politiky, policii, Francouze, cyklisty… Často se za své výroky musel omlouvat. Poslední varování dostal Clarkson před necelým rokem, když při natáčení pořadu pro BBC 2 použil slovo „negr“.

Top Gear bez Clarksona?

BBC chce s pořadem Top Gear pokračovat. Vedení by Clarksona chtělo nahradit moderátorem Chrisem Evansem z rozhlasového pořadu Breakfast Show, ten ale ale prohlásil, že současní moderátoři jsou nejlepší. Není ani jasné, zda by v takovém případě zůstali ostatní moderátoři, James May a Richard Hammond.

Clarkson by ale mohl pokračovat jinde. Dostal údajně nabídky od jiných televizí, mohl by začít pracovat pro televizi Sky nebo americký Netflix, internetovou televizi, které roste popularita a expanduje i mimo USA.

Galerie