Jaká jsou nejlepší luxusní auta? Forbes to zjistil

Pokud jste si dosud kladli otázku, jaké luxusní vozy patří mezi ta nejkvalitnější, nyní si ji můžete zodpovědět. Přesně to bylo zadání průzkumu, který zveřejnil časopis Forbes. V kategorii luxusních vozů podle něj vedou německá auta, v těsném závěsu za nimi jsou japonské automobily. Jaké modely jsou to konkrétně?


Vydáno: 30.6.2008

Průzkumu, který pro Forbes udělala společnost J.D. Power, se zúčastnilo 81.500 majitelů luxusních aut. Podmínkou bylo, aby vozy vlastnili přibližně tři měsíce, tedy aby se jednalo o úplně nová auta. Každý z vozů muselo zároveň hodnotit nejméně sto majitelů.

Nejlépe si v průzkumu vedly tradičně německé automobily, ale stále znatelněji se na jejich pozici tlačí japonští výrobci. Nejlépe se umístila značka Porsche, na druhém místě skončilo Infiniti, tedy odnož automobilky Nissan. Velmi dobře si vedla i automobilka Mercedes-Benz, bodovalo i severské Volvo.

A jaké byly nejčastější problémy? Většina nových aut, a těch luxusních obzvlášť, je nabita elektronikou. Proto nepřekvapí, že právě s novými technologiemi, jako je hlasové ovládání, satelitní navigace či bezdrátová komunikace s jinými zařízeními měli majitelé největší problémy. Zároveň nešlo jen o funkční závady, jako problém bylo hodnoceno i složité a neintuitivní ovládání.

Anketa vypovídá i o pozitivním trendu, a to zlepšování kvality luxusních vozů. Oproti loňskému roku totiž došlo k šestiprocentnímu poklesu problémů s těmito vozy.

Zde jsou výsledky v jednotlivých kategoriích:

Kompaktní sportovní vozy:

1. Mercedes-Benz CLK

2. Porsche Cayman

3. Volvo C70

Střední třída:

1. Inifiniti EX-Series

2. Infiniti G-Series

3. Acura TSX

3. Volvo S40

Vyšší střední třída:

1. Infiniti M-Series

2. Mercedes-Benz E-Klasse

3. Audi A6

3. Lexus ES350

Prémiová třída:

1. Lexus LS

2. Mercedes-Benz S-Klasse

3. Cadillac DTS

SUV

1. Mercedes ML-Klasse

Toto jsou nejlepší luxusní vozy podle Forbesu a J.D. Power. Jaké jsou vaše nejlepší luxusní vozy?

Text: Redakce

Galerie