Jaguar XKR po faceliftu: kočka ukázala drápy

Autosalon v Detroitu je v plném proudu a na výstavě nechybí ani Jaguar se svou upravenou kočičí bestií XKR. Nový model dostal do vínku nižší váhu, vyšší výkon a nové ovladače po vzoru sedanu XF. Na exteriéru se toho mnoho nezměnilo, ale kdo by také chtěl! Tohle auto se tváří jako pořádná bestie, a tak je také dokonalé.

Vydáno: 12.1.2009

Jaguar XKR dostane pod kapotu motor AJ V8 s objemem 5,0 litru. Ten je schopen produkovat neskutečné stádo čítající 510 koní. Vzhledem k tomu, že Jaguar XKR prošel lehkou odtučňovací kůrou, zvládá nyní překonat 100 km/h za 5,2 sekundy (dříve 5,9 sekundy). Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Jaguar XKR si zachoval vzhled předchozího ročníku, najdeme zde ale i kosmetické změny. V zadních svítilnách figurují nové LED a k dispozici jsou pozměněná litá kola velikosti buď 19 nebo 20 palců.

Interiér jde už po stopách nejnovějšího Jaguaru XF. Automatická 6stupňová převodovka ZF dostala kruhový volič, jako v XF. Stejně tak se můžeme těšit na multimediální systém s dotykovým displejem, kam v klidu připojíme i svůj iPOD. Nezapomíná se ani na další luxusní prvky, jako je hliník, dřevo a kůže. To platí v případě Jaguaru XKR Coupé i Convertible.

Text: Redakce
Foto: Jaguar

Galerie