Jaguar XJ75 Platinum Concept: oslava 75. výročí značky

Jaguar letos slaví 75. výročí svého vzniku a jeho designérský tým si jako součást těchto oslav připravil vozidlo Jaguar XJ75 Platinum Concept. Konceptu s výkonem 470 koní dominuje výrazný kontrast bílé a černé, který poukazuje k ušlechtilé platině. Speciální designérský projekt byl v uplynulém víkendu prezentován na setkání Pebble Beach Concours d’Elegance.

Vydáno: 17.8.2010

XJ75 Platinum Concept se chlubí speciálním perleťovým lakem matné bílé barvy. Vnější chromované prvky jsou v provedení tmavého chromu a v lesklé černé barvě, kontrastní motiv pokračuje lesklou bílou mřížkou ventilátoru a odráží se například i v diamantovém prošívání sedadel a opěrek.

Interiér je celokožený v provedení Jet Softgrain. Na středovém panelu modelu XJ75 Platinum Concept se vyjímají na zakázku vyrobené hodiny od britské firmy Bremont Watch Company, která je ručně montuje ve Švýcarsku.

„XJ75 Platinum Concept z čistě designérské perspektivy zdůrazňuje úžasné proporce a vzhled nového modelu XJ. Kontrastní černobílý motiv odkazuje na ušlechtilou platinu,“ říká Giles Taylor, hlavní designér modelu Jaguar XJ. A dodává: „Nižší posazení vozidla a jeho linie naopak zdůrazňují jeho bytostně sportovní charakter“.

Základem konceptu je Jaguar XJL Supercharged pro rok 2011, jehož výkon 470 koní zajišťuje pětilitrový přeplňovaný osmiválec s přímý vstřikováním paliva. Vůz je vybaven surround sound systémem značky Bowers & Wilkins s 20 reproduktory a 15 kanály.

Text: TZ Jaguar, redakce
Foto: Jaguar

Galerie