Jaguar XJ: vlajková loď s ještě lepší výbavou

Ještě než nadobro odejde a nahradí ho nový model, Jaguar XJ se bude nabízet s ještě lepší výbavou než dosud. Nově si zákazník může vybrat z více motorů včetně toho nejsilnějšího, aniž by musel sáhnout po XJR. Jestli je tohle rozlučka, pak je více než příjemná.

Vydáno: 5.12.2008

Jaguar se nabízí ve třech motorových provedeních. Základní verzé je 2,7 litrový naftový agregát. K dispozici je i oblíbený vidlicový osmiválec V8. Vrcholem, který byl zatím dostupný jen ve verzi XJR, je přeplňovaný V8 o objemu 4,2 litru prodávaný od nynějška ve provedení XJ Super.

Zapracovalo se i na výbavě. Ta je dostupná ve dvou stupních: Sovereign a Executive. Sedadlana zadních místech nabízí více prostoru pro nohy cestujících. K vozu tradičně patří luxusní materiály, jako je kůže a dřevo. Standardem je nyní navigace a elektronický parkovací asistent.

Zvenčí se zase Jaguar XJ pochlubí novými 20 palcovými koly z lehkých slitin. Na cestu budou zářit bi-xenonové světlomety. Doufejme, že se balíček vylepšení dostane i na českých trh dříve, než dojde k zastavení výroby na nástupu nového modelu.

Text: Redakce
Foto: Jaguar

Galerie