Jaguar XFR překonal rekord v Bonneville. Letěl 362 km/h

V Detroitu byl odhalen Jaguar XFR. K tomu ale přišla zajímavá informace, že v listopadu loňského roku se této ostré verzi sedanu XF podařilo překonat vlastní rekord. Vůz po drobných úpravách svištěl po Bonneville Salt Flats rychlostí 362 km/h.

Vydáno: 13.1.2009

Samozřejmě, k tomu aby mohlo auto vyjet na trať v Bonneville, muselo dostat bezpečnostní klec a protipožární systém. kromě toho ale inženýři upravili také řídící jednotku tak, aby byla schopna z motoru krátkodobě dostat výkon až 600 koní. Jaguar XFR také ozdobilo zadní přítlačné křídlo.

Jen pro zajímavost, běžná verze Jaguaru XFR má standardně instalovaný omezovač na 250 km/h. Model pro Bonneville Salt Flats ale dokázal uhánět rychlostí 362 km/h, což znamená že překonal rekord vlastní značky stanovený Jaguarem XJ220 v Nardo v roce 1992 (jel rychlostí 349km/h).

Jízda po dně vyschlého slaného jezera si ale vyžádala své a tak bylo nutné poté přistoupit k několika opravám. Za povšimnutí ale stojí fakt, že Jaguar XFR trať absolvoval na běžných pneumatikách Michelin Pilot Sport 2.

Text: Redakce
Foto: Jaguar

Galerie