Jaguar a Land Rover dostaly nové zastoupení pro Český trh

Po neúspěchu dovozce A.M.T. Group se zdálo, že to mají značky Jaguar a Land Rover na našem trhu spočítané. Naštěstí se role ujala dceřiná společnost britské klasiky a v těchto dnech zahájila svou činnost v Česku. Výhradním dovozcem je tak Jaguar Land Rover Austria, který má nasmlouváno několik partnerů pro prodej vozů.

Vydáno: 25.1.2010

„Jmenování nového národního dovozce pro český trh odráží skutečnost, že Česká republika je pro tyto dvě přední britské značky velice důležitá s potenciálem k dalšímu rozvoji a zároveň tím podtrhuje stabilitu a důvěru pro zákazníky, dealery a obchodní partnery,“ píše se v tiskovém prohlášení společnosti.

Firma má nasmlouváno několik dealerů ve větších městech. Jaguary a Land Rovery tak potkáte v autosalonech v Praze, Brně, Plzni, Jihlavě nebo Zlíně (viz tabulka níž). Síť prodejců by se mohla v budoucnu ještě rozšiřovat. Už tradičně totiž jejich pokrytí není příliš velké.

V současnosti je v Česu registrováno zhruba 1600 vozů značky Jaguar a asi 6.600 Land Roverů. K dnešnímu dni je v Česku šest prodejců (pět z nich prodává Jaguary a Land Rovery, jeden z nich pouze Land Rovery) a tři servisní partneři Land Roveru jako partneři importéra. Někteří z nich se specializují výlučně na vozy Jaguar, či Land Rover a jiní jsou multi-franšízoví prodejci.

Jaguar Land Rover jedná stále s dalšími zájemci z celé republiky, například nyní se vedou jednání o obchodním zastoupení v Ostravě, které by mělo být oznámeno následně.

Seznam prodejců:

Brno:    CARTec motor    Jaguar & Land Rover prodejna
Brno:    House of England Motor s.r.o.    Jaguar & Land Rover prodejna
Česká Lípa:    Auto-Dorda s.r.o    Land Rover servis
Jihlava:    Auto-Hos spol. s.r.o.    Land Rover servis
PIzeň:     Dajbych s.r.o.    Land Rover prodejna
Praha/Průhonice:    A. Charouz Motors s.r.o, Průhonice    Jaguar & Land Rover prodejna
Praha/Karlin:    A. Charouz Motors s.r.o, Praha    Jaguar & Land Rover prodejna
Vrchlabí:    Libor Mejznar    Land Rover servis
Zlín:    Roko Motors    Jaguar & Land Rover prodejna

Text: Redakce
Foto: Jaguar Land Rover Austria

Galerie