Infiniti představilo dvě novinky v Los Angeles: M a G37

Luxusní značka Infiniti, která před nedávnem oficiálně vstoupila na český trh, představila v americkém Los Nageles dvě novinky. Do vyšší střední třídy míří Infiniti M a pro řadu G37 je v roce 2010 připraven lehký facelift přinášející zajímavé technické novinky. Přinášíme vám neupravené tiskové zprávy se všemi detaily.

Vydáno: 3.12.2009

Proč jsme se rozhodli zveřejnit neupravené tiskové zprávy? U vozů značky Infiniti (luxusní odnož japonského Nissanu) je důležité vědět, jak moc je na ně vlastní automobilka pyšná. Všiměte si v jednotlivých zprávách, kolika superlativy jsou oba vozy ověnčeny.

Infiniti M

Společnost Infiniti uvede v roce 2010 na evropský trh výkonný sedan nového stylu překypující vášní, řemeslnou dokonalostí a přitažlivostí. Jedna z nejmladších značek luxusních automobilů na světě tak poprvé vstupuje do segmentu tradičních manažerských limuzín. Nová řada Infiniti M, která důmyslně kombinuje sílu, výkon a technologie značky Infiniti, se dnes oficiálně představuje americké veřejnosti. Zahájení jejího prodeje v Evropě je plánováno na září příštího roku.

Tato nejnovější ukázka inspirovaného výkonu společnosti Infiniti se vyznačuje vášnivým designem, důrazem na radost z jízdy a vybavením špičkovými technologiemi včetně bezpečnostních funkcí Safety Shield. Jde o první model řady M, který bude k dispozici na všech 34 trzích společnosti Infiniti včetně Evropy.

Řada M představuje exkluzivnější alternativu k tradičním stálicím manažerské třídy, jako je BMW řady 5 a Mercedes řady E. Na evropském trhu bude od září 2010 k dispozici s výkonnými benzinovými a dieselovými šestiválcovými motory V6. V roce 2011 pak řadu doplní inovativní hybridní model s kombinovaným benzinovým a elektrickým motorem.

Řada M rozšíří evropskou nabídku sedanů Infiniti, kterou dosud tvoří jen řada G37, o zcela novou úroveň kvality, ať již jde o interiér, exteriér či jízdní vlastnosti. Infiniti M kombinuje pohon zadních kol s nepřekonatelně luxusním vybavením v 4945 mm dlouhém voze, jehož prostorově úsporný interiér se vyznačuje nejlepším designem a zpracováním, jaké kdy značka Infiniti nabídla. Řada M jako vlajková loď značky zaujme hladkými liniemi inspirovanými koncepčním vozem Essence, důsledným využitím přírodních materiálů a komplexní nabídkou služeb dotvářejících celkovou zákaznickou zkušenost.

Technologicky nejmodernější a esteticky nejpůsobivější sedan třetí generace řady M do Evropy doprovází vynikající renomé, které si díky své kvalitě získal u amerických milovníků luxusních vozů. Každý model řady M bude navržen tak, aby uspěl na jednom z nejnáročnějších trhů manažerských vozů na světě. Přinese kombinaci kvalit, které přispěly k jeho oblibě v USA, s výkonnostními charakteristikami nutnými pro konkurenceschopnost na evropských silnicích.

Nová řada M úspěšně zúročila silné stránky značky Infiniti s cílem uspokojit náročnější řidiče. Patří mezi ně nízká hmotnost součástí, adaptivní technologie, sportovní charakter motoru, důmyslná konstrukce podvozku s téměř dokonalým rozložením hmotnosti a osvědčené dvojité vidlicové zavěšení kol, které může být u některých modelů doplněno o sportovně laděnou technologii aktivního řízení všech kol (4WAS). Vzhled, vnitřní prostor i jízdní vlastnosti příznivě ovlivňuje jeden z největších rozvorů náprav mezi vozy této třídy.

Nová řada Infiniti M se poprvé oficiálně představila veřejnosti včera (1. prosince) v kalifornském Beverly Hills a prodej těchto vozů v USA bude zahájen na jaře. Letos v srpnu se rovněž uskutečnil debut „virtuálního“ vozu vytvořeného trojrozměrným mapováním na videu, který úspěšně připravil půdu pro první skutečné vozy řady M.

Facelift Infiniti G37

Dynamičtější vzhled a přepracovaný interiér s nejmodernější dostupnou informační technologií, přesně takový je sedan Infiniti G37 pro nové desetiletí. Nyní nabízí ještě více estetiky a kvality než kdy dříve. Dnes ohlášená verze tohoto sportovního modelu Infiniti pro rok 2010 si zachovává svou sílu, vyváženost a špičkovou výbavu. Kromě toho však byla obohacena o zdokonalení známá z ostatních modelů Infiniti a požadovaná od majitelů vozů.

Změny jsou decentní, ale působivé, jak již napovídá první pohled na nový, ostřejší design přední části. Umělecký a nepřehlédnutelný vzhled dobře ladí s 320 koňskými silami pod kapotou každého modelu G37 a opticky sbližuje sedan s jeho sportovnějším příbuzným, modelem G37 Coupé.

Nové přední reflektory – stále vybavené bixenovovými adaptivními světlomety automaticky natáčenými podle směru jízdy – spolu s modernizovanou a přitom dobře známou maskou Infiniti se dvěma oblouky představují hlavní změny, které potvrzují správnost původního designu. Přepracovaná část pod nárazníkem se zapuštěnými širokými mlhovými světly (která byla původně součástí hlavních světlometů) dodává sedanu G37 2010 na účelnosti a vhodně doplňuje jeho přitažlivý vzhled.

Zbytek karoserie sedanu G37 zůstává beze změny, což je zajisté dobrá zpráva pro příznivce jeho typické dlouhé kapoty, dozadu skloněných sloupků ve tvaru A a sportovního vzhledu, ve kterém se snoubí výkon s elegancí.

Změny v interiéru jsou rovněž decentní, opět však vycházejí z přání majitelů. Interiér s Rose Wood se například vyznačuje vysokým leskem, barvy kůže jsou mírně světlejší a k dispozici je nová barva kůže evokující barvu žluté pšenice v kombinaci s černou palubní deskou a horním obložením dveří. Dojem kvality u modelu G37 zdůrazňuje nový design hliníkového obložení inspirovaný japonskou kaligrafií spolu s přepracovanou středovou konzolou ve stylu crossoverů EX a FX. Ukazatele a LCD displej mají nyní bílé pozadí, které zlepšuje čitelnost a lépe ladí s celkovým designem.

Oblíbená informační a zábavní platforma Connectiviti, která letos zažila svou premiéru u modelu G37 Cabrio, je nyní poprvé k dispozici i v sedanu.

Systém vybavený pevným diskem, který umožňuje připojení všech moderních technologií od MP3 přehrávačů po mobilní telefony, vyniká bohatstvím funkcí stejně jako snadným a efektivním ovládáním. Systém Connectiviti+ přináší další zdokonalení: 30GB Music Box a inovativní satelitní navigační systém, který kromě pestré palety funkcí obsahuje i průvodce Michelin Red a Green Guides, které vás přivedou až ke dveřím exkluzivní restaurace nebo hotelu.

Pro modely 2010 jsou k dispozici tři nové barvy exteriéru: Smokey Quartz, Graphite Shadow a Vibrant Red. Všechny jsou samozřejmě opatřeny lakem odolným proti poškrábání. Mezi další jedinečné charakteristiky sedanu G37 patří výkonný šestiválcový motor V6 se systémem ventilů VVEL a možnost volby pohonu zadních kol nebo pohonu všech kol anebo řízení všech kol u nejsportovnější verze S.

Zdroj: TZ Infiniti
Foto: Infiniti

Galerie