Infiniti otevřelo v Praze první český showroom

Infiniti je luxusní odnoží japonského Nissanu, která byla původně určena hlavně pro trh v USA. Před půl rokem ale značka expandovala do Evropy, když byl první showroom otevřen 1. října v Paříži. Od té doby se otevřelo dalších 18 prodejních center, ještě letos by jejich celkový počet měl stoupnout na 78.

Vydáno: 12.5.2009

Infiniti Centrum Praha postavila společnost Auto Palace Group, která vlastní mnoho showroomů různých značek v Česku na Slovensku, Slovinsku nebo v Holandsku. Tam už ostatně Infiniti prodává, konkrétně v Rotterdamu a Amsterdamu.

Nový showroom nabízí 400 metrů čtverečních výstavní plochy a dalších 700 metrů pro servisní zázemí. Do něj mohou jezdit i zákazníci, kteří si Infiniti nechali už dříve dovézt z USA. Servisní hodina vyjde na 1300 korun bez DPH.

Auto Palace Group investovala do budovy 25 milionů korun. Nešlo o novou výstavbu. Na místě nového Infiniti centra stál showroom Nissanu. Přestavba ale musela přesně odpovídat požadavkům značky.

Auto Palace Group si od přibrání Infiniti do svého portfolia slibuje, že do příštího roku prodá 100 až 120 nových vozů. Zákazníkům nabízí prodloužené záruky nebo asistenci, která v případě závady v zahraničí poskytne ubytování v pětihvězdičkovém hotelu nebo letenku business třídou. Pickup servis má zase zajistit opravy a kontroly vozidel tak, že zákazník nemusí vůbec jet do servisu. Zástupce přijede za ním a auto si převezme.

Infiniti na českém trhu nabízí tři modelové řady. SUV s označením FX37 a FX50, crossover EX37 a model G37 v provedení sedan a kupé. Ten se v létě ještě rozšíří o kabriolet.

Text a foto: Jan Markovič

Galerie