Iacocca 45th Anniversary Edition Ford Mustang: Oslava!

Zdá se nám to, nebo letos slaví kulaté výročí snad každá druhá automobilka? Tentokrát jsme u Fordu a jeho legendárního modelu Mustang. Ten poprvé sjel z továrního pásu před 45 lety. A k těmto hezkým narozeninám si sám jeho „otec“ Lee Iacocca postavil speciální edici. Kdo jiný by si to zasloužil víc?

Vydáno: 23.6.2009

Lee Iacocca vymyslel Ford Mustnag. Je to jeho životní dílo. A jeho školou prošel také Carroll Shelby, který později postavil nejostřejší verze legendárních Mustangů. Speciální, 45 kusová edice nese jeho jméno. Nazývá se: 2009 1/2 Iacocca 45th Anniversary Edition Ford Mustang.

Kdybyste měli štěstí a na silnici někde ve Spojených státech ho potkali, poznáte ho na první pohled. Metalický vzhled podporují 20palcová kola Iacocca Design, která obouvají pneumatiky Goodyear Eagle. Vůz má zapuštěná čelní světla, speciální nasávací otvory a místo běžného koně nosí ve znaku logo Iacocca. Řidič si užije také uvnitř v kabině vybavené speciální kůží s vyraženým znakem.

Pod kapotou najdete 4,6litrový přeplňovaný osmiválec s výkonem rovných 400 koní. O skvělý průjezd zatáčkami se postará Ford Racing Handling Pack. Pokud máte zájem, můžete si koupit jeden ze 45 kusů pouze a jedině v jižní Kalifornii v showroomu Galpin Ford.

Text: Redakce
Foto: Ford

Galerie