Hyundai zahájila stavbu továrny v Rusku

Ruští a jihokorejští představitelé slavnostně zahájili výkop základů pro stavbu prvního automobilového závodu největší korejské automobilky Hyundai na ruském území. Závod u Petrohradu za 330 milionů eur, tedy asi 8 miliard korun, by měl spustit výrobu v roce 2011 a produkovat 100 tisíc aut ročně.

Vydáno: 6.6.2008

„Nový závod bude důležitou výrobní základnou, která završí plány globální expanze Hyundai,“ uvádí se ve firemním sdělení. Hyundai nyní montuje svá auta v Rusku tak, že hotové díly zasílá ke konečné montáži ruskému partnerovi.

Podle činitelů Hyundai je umístění nového závodu velmi výhodné z logistického hlediska i díky dobré infrastruktuře. V okolí Petrohradu navíc už mají závody i další světové automobilky jako Ford a Toyota a továrny tam nyní budují i General Motors a Nissan.

Hyundai tento týden uvedla, že chce letos zvýšit prodej osobních automobilů v Rusku o 35 procent na 200 tisíc vozů. Dodala, že v této zemi letos rovněž plánuje více než zdvojnásobit prodej nákladních automobilů a autobusů na 16 700 vozů.

Automobilka Hyundai nyní staví montážní závod v České republice, kde by chtěla zahájit sériovou výrobu na přelomu ledna a února příštího roku. Výstavba továrny v Nošovicích by měla přijít na zhruba 1,1 miliardy eur (27,5 miliardy korun).

Hyundai je největším výrobcem automobilů v Jižní Koreji. Společně se svou dceřinou společnosti Kia Motors tvoří šestou největší automobilku na světě. Kia spustila předloni v prosinci sériovou výrobu vozů u slovenské Žiliny.

Zrdoj: ČTK

Galerie