Hyundai Veloster C3 Roll Top Concept: Cabrio a PickUp v jednom

Veloster C3Řeknete si, co to je za nesmysl, kombinace Cabria a PickUpu? Chvilku přemýšlíte, zda se vývoj v Hyundaii neopil na firemním večírku a z následného brainstormingu nevzešel tento koncept. Ale Huyndai to myslí naprosto vážně, představil svůj Hyundai Veloster C3 Roll Top na Los Angeles Auto Show 2012. A to ještě není zdaleka všechno.

Vydáno: 8.12.2012

Hyundai Veloster C3 Roll Top má tři dveře, dvoje dveře na straně spolujezdce a jedny dveře na straně řidiče. K tomu sportovně laděný interiér. Možná to je opravdu svým způsobem auto budoucnosti v propojení praktičnosti a sportovní jizdy.

Hyundai Veloster C3 Roll Top má dokonce svého sériově vyráběného předchůdce. Je jím Citroën C3 Pluriel, avšak v roce v 2010 byla jeho výroba po sedmi letech ukončena. Teď se vrhá Huyndai do stejného rizika. Zaujme automobilové fanoušky svým konceptem, který je průnikem praktičnosti PickUp a volnomyšlenkářství majitelů Cabria? Do tohoto Huyndaie dáte po srolování střechy kolo, ale zároveň má sportovní ražení. Ať už křivkami karoserie, interiérem nebo motorizací: 1,6l turbo benzinový motor s 204 koňmi pod kapotou a točivým momentem 264 Nm.

Zda se dostane tento koncept dál než k představení na autosalónu jako koncept, není jisté. Každopádně vývoj automobilky Huyndai ukázal, že umí riskovat a spojovat vzájemné protiklady.

Text: Redakce
Foto: Huyndai

Galerie