Hyundai Santa Fe s novou tváří a nižší spotřebou

Korejské SUV jménem Hyundai Santa Fe dostalo facelift. Ten sice není na první pohled příliš vidět, ale víc než exteriéru se dotkl vnitřního prostoru. Jeho součástí jsou upravené motory s nižší spotřebou a lepší bezpečnost. Omlazený Santa Fe byl představen před několika dny ve Frankfurtu.

Vydáno: 30.9.2009

Na vnějším vzhledu korejského SUV se facelift projevil jen málo. Santa Fe dostalo upravenou masku chladiče, nárazníky a přední i koncové světlomety. Výraznější úprava se odehrála v interiéru, kde najdeme novou přístrojovou desku i navigaci, volitelně je k dispozici nově i parkovací kamera. Automobilka nabízí i nové potahy sedaček a výplně dveří.

Hyundai svému SUV uštědřil i úspornou kúru. Nový tubodiesel 2.2 CRDi má výkon 145 kW (197 koní) a točivý moment slušných 421 Nm. Emise CO2 „jen“ 176 gramů na kilometr nám toho příliš neříkají a spotřebu bohužel neznáme. Zato ale víme, že nafťák (stejně jako benzinový čtyřválec s objemem 2,4 litru a výkonem 128 kW (174 koní) nově plní emisní normu Euro 5.

Spotřebu snižuje i upravený alternátor, který se odpojuje při sešlápnutí spojkového pedálu. Všechny motorizace navíc dostaly i pneumatiky s nízkým valivým odporem a diodovou signalizaci ekonomické jízdy.

Novinkou je i senzor, který v případě rizika převrácení aktivuje boční airbagy a předpínače bezpečnostních pásů.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie