Hyundai ix35, nástupce modelu Tucson, se rýsuje. Podívejte se

Jeden z největších autosalonů na světě, Frankfurt, se nezadržitelně blíží. A postupně se k nám dostávají informace o novinkách, které se v září ve Frankfurtu představí. Jednou z nich bude nástupce kompaktního korejského SUV Hyundai Tucson – nový model dostal také nové jméno: aby zapadl do výrobní řady plné samých „íček“a „ixek“, ponese název Hyundai ix35.

Vydáno: 20.8.2009

Nové SUV korejského Hyundaie, které nahradí zastarávající model Tucson, se bude jmenovat ix35.

Hyundai ix35 má mít na délku 4400 milimetrů, tedy o 75 mm víc, než jeho předchůdce Tucson. Žádné další technické informace v tuto chvíli nemáme k dispozici, a tak přinášíme alespoň první fotografii zádě.

První fotografie toho moc neprozrazuje. Dozvíme se z ní jen to, že automobil bude mít zadní světla (nejméně jedno), a že ho bude pohánět alespoň jeden naftový motor CRDi.

Nic, co bychom nečekali. Z jedné fotky ani nemůže být patrná podoba s konceptem ix-onic (který byl vybaven benzinovým motorem o objemu 1,6 litru s výkonem 170 koní), jsme ale přesvědčeni, že výsledný model bude konceptu podobný.

Nejmenší SUV korejského Hyundaie se bude vyrábět ve slovenském závodu v Žilině, tedy na stejném místě, kde vyrábí sesterská Kia svůj Ceed.

Podobně jako některé další automobily, které uvidíme v září ve Frankfurtu, se i Hyundai ix35 začne prodávat až začátkem příštího roku.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie