Hyundai ix-onic: nový crossover už za pár dní

Tedy přesněji řečeno se nejedná o nový crossover, ale pouze o koncept korejské automobilky Hyundai, která na něm chce ukázat co všechno umí a kam se bude dále ubírat. Kromě toho prostřednictvím modelu ix-onic ukáže také nový přeplňovaný motor 1.6 GDi a další zajímavosti.

Vydáno: 28.2.2009

Hyundai ix-onic má představovat nový přístup ke kategorii SUV. Na první pohled je jasné, že tento automobil je určen do měst a především do těch multikulturních. Vůz má na délku 4,4 m, na šířku 1,85 m a na výšku 1,65 m. Karoserie dostala speciální lak, vyniknou také 21“ velká leštěná kola.

Přední část nese šestihrannou masku chladiče coby další stupeň vývoje designérského stylu značky Hyundai. Objevily se také světlomety s technologií celodenního svícení . Ix-onic nese část LED diod (označených jako DRL) klasicky na spodní části nárazníku, zbytek je umístěn do těles zpětných zrcátek.

Specialitou je pak zadní okno, které nabízí zajímavé provedení díky vícepovrchovému plastovému oknu. To umožňuje netradiční tvary, což také koncept ix-onic dokazuje. V interiéru se nešetřilo luxusními prvky. Ten totiž obsahuje vzorovanou kůži, kvalitní materiály, koberečky z kašmírové vlny a podobně.

Pod kapotou se představuje přímovstřiková jedna-šestka GDi. Tento motor vyprodukuje maximálně 170 koní, je doplněn technologií Stop and Go a šestistupňovou převodovkou s dvojitou spojkou. Nechybí ani inteligentní systém pohonu všech čtyř kol. Hyundai ix-onic produkuje 149 gramů emisí CO2 na jeden kilometr.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie