Hyundai i30 se systémem Stop & Go přichází do showroomů

Hyundai doplnila svou modelovou řadu i30 o varianta Stop & Go. První vozy už vyjely z bran výrobního závodu Hyundai v Nošovicích. Modely i30 Stop & Go jsou vybavené systémem ISG (Idle Stop and Go) a díky tomu se mohou pochlubit sníženou úrovní spotřeby paliva a emisí CO2. Jde také o první vozy z řady Blue DriveTM.

Vydáno: 28.5.2009

Modely i30 Stop & Go vypadají navenek stejně jako běžné varianty i30 vybavené zážehovým motorem Gamma o zdvihovém objemu 1,4 nebo 1,6 litru. Díky systému ISG ale dosahují v oficiálně uznávaném kombinovaném režimu o sedm procent nižší spotřeby paliva. Současně se také podařilo snížit emise CO2 ze 145 g/km na 135 g/km.

Elektronická řídicí jednotka propojená se spouštěčem používá různé senzory rozmístěné po celém vozidle, aby určila vhodný okamžik pro vypnutí motoru. Je také zárukou toho, že motor naskočí ještě dřív, než řidič zařadí první převodový stupeň.

„i30 Stop & Go je prvním plodem naší strategie Blue Drive, jež směřuje k vývoji cenově dostupných vozidel, která jsou obzvlášť ohleduplná k životnímu prostředí. Systém ISG se brzy rozšíří do dalších modelových řad. Pod značkou Blue Drive představíme celou řadu nových technických řešení, která zlepší hospodárnost provozu a omezí emise na minimum,“ řekl Allan Rushforth, viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe.

Zdroj: TZ Hyundai
Foto: Hyundai

Galerie