Hyundai i20 Active: „terénní“ verze pro Indii

FOTOGALERIE UVNITŘ. Chcete udělat z obyčejného hatchbacku terénní auto? Stačí přidat pár plastů a je hotovo. Takovou verzi nabízí dnes kdekdo a nově se přidává Hyundai s novou generací malého modelu i20. Přijde ale i20 Active, jak se bude novinka jmenovat, i s něčím jiným? Přidá 2 cm světelné výšky a robustnější oplastování podvozku.

Hlavní změny oproti sériové i20 budou u verze Active nejen efektní plasty na náraznících a blatnících, ale také robustnější kryt podvozku a hlavně 2 centimetry navíc ke světlé výšce podvozku.  podvozek se standardním rozvorem 2570 mm a o dva centimetry zvýšenou světlostí (190 mm) může závidět i leckteré SUV. 

Pohonu všech kol se ale i20 nedočká.

Pár úprav se odehrálo i ve výbavě, čelní světla dostala diody pro denní svícení a mlhovky se zakulatily. Active dostane také chromované kliky dveří nebo stříbrné víčko nádrže. Na fotkách obouvá 16″ litá kola s deseti paprsky, které vypadají dost dobře.

Hyundai i20 Active se představí dnes v Indii, kam je primárně tato verze určená. Prodávat se začne letos. Ovšem zda se dostane i do Evropy zatím není jasné.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie