Hyundai i10 dostane nový tříválec 0.8 Turbo už ve Frankfurtu

Městský kompakt Hyundai i10 se na autosalonu ve Frankfurtu objeví s novinkou pod kapotou – bude jí nový přeplňovaný tříválcový motor s miniaturním objemem 0,8 litru. Jeho výkon naštěstí tak nízký není: 90 koní nám na tohoto prcka připadá tak akorát.

Vydáno: 20.8.2009

Nový motor 0.8 bude mít na miniaturní městské auto dostatečný výkon 90 koní. Navíc se můžeme spolehnout, že spotřeba s tímto motorem bude opravdu nízká, stejně jako emise CO2. Ty se prý podařilo stlačit po 100 g/km.

Nejmenší Hyundai s nejmenším motorem ale nebude nejméně výkonný. Přeplňovaný tříválec 0.8 se v nabídce zařadí nad objemnější, ale slabší čtyřválec 1,2 l Kappa. Ten má na rozdíl od novinky atmosférické sání a výkon 77 koní. Jeho maximální točivý moment je 118 Nm.

Další informace nemáme zatím k dispozici a dostanou se k nám patrně až právě na největším německém autosalonu. Ten proběhne ve Frankfurtu v polovině září.

Vedle nového motoru se tam možná představí i ekologická verze Hyundai i10 i-Blue s pohonem na plyn, která bude ještě silnější i šetrnější – při solidním výkonu 100 koní vypustí do ovzduší jen 65 g/km emisí CO2.

Text: Redakce
Foto: ZaVolantem.cz

Galerie