Hyundai Genesis Coupe míří do Evropy. Dorazí už letos

Korejský Hyundai ještě před časem platil za automobilku levných, malých a nezajímavých aut. Ta doba je ale už pryč – dnes nabízí tahle automobilka komfortní a vyspělá auta s rozumnou cenovkou (i30, ix35). A už zanedlouho k nim přibude atraktivní sporťák – za několik se totiž na autosalonu v Paříži představí evropská verze vozu Hyundai Genesis Coupe.

Vydáno: 17.9.2010

 Sportovní kupé Hyundai Genesis Coupe je na světě už dva roky, ale v Evropě se začne prodávat až nyní, krátce po skončení autosalonu (automobilka uvádí 4. čtvrtletí 2010). Podvozek, brzdy a řízení byly důsledně upraveny a vyladěny podle preferencí evropských řidičů, výsledkem čehož má být výkonný, ale i dostatečně komfortní sportovní vůz.

Pokud vás zajímá pohon, pak vězte, že na výběr budou (jak se na sportovní kupé sluší) jen benzinové motory: čtyřválec 2.0 Turbo o výkonu 154 kW (210 koní) a výkonný vidlicový šestiválec s objemem 3,8 litru a výkonem 223 kW (303 k).

Jihokorejská invaze

O rozšíření modelu Genesis Coupe do Evropy je tedy rozhodnuto. V Paříži bude vystaven ale i sedan Hyundai Genesis, praktičtější sourozenec Genesis Coupe, a také luxusní vlajková loď značky: Hyundai Equus.

Uvažuje se snad i o jejich nasazení na trh starého kontinentu? Hyundai k tomu uvádí jen to, že „bude sledovat reakce návštěvníků autosalonu na modely Genesis a Equus a následně se rozhodne o případném zahájení jejich prodeje“. Nu, uvidíme.

Text: Redakce
Foto: Hyundai

Galerie