Hyundai Elantra se bude možná vyrábět i v USA

Největší jihokorejská automobilka Hyundai Motor uvažuje o výrobě malého vozu Elantra ve Spojených státech. Uvedli to představitelé firmy a jejích dodavatelů. Upozornili, že současná finanční krize posiluje poptávku po malých modelech. Hyundai nyní chystá spuštění sériové výroby v montážním závodě v České republice.

Vydáno: 13.10.2008

Automobilka zatím vyrábí svůj nejprodávanější model Elantra pouze v Jižní Koreji. „Uvažujeme o různých způsobech efektivního řízení amerických továren a uspokojení stoupající poptávky po malých autech. O ničem ale ještě nebylo rozhodnuto,“ řekl mluvčí firmy.

„Současné zpomalení ekonomiky způsobilo velký nárůst prodeje malých automobilů v USA a my tento trend zkoumáme,“ uvedl prezident mezinárodního prodeje automobilky Čche Če-kuk.

Společnost si pro letošní rok naplánovala zvýšit prodej ve Spojených státech na více než půl milionu vozů z loňských 467.000 vozů. Splnění tohoto cíle se však kvůli finanční krizi a zpomalení ekonomiky zkomplikovalo.

„Budeme čelit potížím na rozvinutých trzích, jako jsou Spojené státy a Evropa,“ řekl Če-kuk. Slabou poptávku v USA a Evropě by měl ale kompenzovat silný prodej na rozvíjejících se trzích.

Zdroj: ČTK
Foto: Hyundai

Galerie