Hyundai Elantra Hybrid LPI: zatím jen v Koreji

Společnost Hyundai uvedla v červenci na korejský trh svůj první vůz s hybridním pohonem. Mezinárodního novinářského představení modelu Elantra Hybrid LPI (na korejském trhu s názvem Avante Hybrid LPI) se zúčastnili zástupci společnosti i zahraničního tisku.

Vydáno: 19.8.2009

„S vozem Elantra Hybrid LPI vycházíme vstříc požadavkům zákazníků na hospodárný provoz s minimem škodlivých emisí. Tímto modelem našim zákazníkům i akcionářům jasně dokazujeme, že‚ rychlostí vlastní značce Hyundai kráčíme k vytčenému cíli – převzít vedoucí pozici v našem průmyslovém oboru v oblasti ochrany životního prostředí. Hyundai se tak stane symbolem technických inovací,“ prohlásil prezident firmy Yang Woong-Chul ve svém projevu na slavnostním představení nového hybridního modelu.

Elantra Hybrid LPI průměrně spotřebuje jen 5,6 l paliva na 100 km, při hodnotě emisí CO2 99 g/km. Hospodárnost modelu Elantra Hybrid LPI dále zvyšuje funkce „Stop&Go“, která automaticky vypíná motor běžící na volnoběh.

Pohon novinky obstarává motor 1.6 LPI Gamma s maximálním výkonem 84 kW/114 k v kombinaci s elektromotorem o výkonu 15 kW a plynulou samočinnou převodovkou CVT. Hybridní soustava modelu Elantra Hybrid LPI dosahuje celkového výkonu 98 kW/134 k. Vůz dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 11,7 s.

Hyundai Elantra Hybrid LPI se dodává ve třech stupních výbavy za ceny od 20,5 milionu wonů (cca 295 200 Kč) u základního modelu HDe-I až do 23,2 milionu wonů (cca 334 080 Kč) u modelu HDE-III (ceny zahrnují osvobození od spotřební daně).

Text: TZ Hyundai
Foto: Hyundai

Galerie