Huet Brothers HB Special: klasický roadster pro epické cesty

Bratři Paul a Tino Huetovi odmalička vyrůstali ve světě závodních vozů. Inspirovaly je klasické Alfy Romeo, Bugatti a další sportovní vozy podobného stylu soupeřící o prvenství na slavných závodech typu Mille Miglia. Oba se proto rozhodli, že světu ukáží ještě jeden klasický roadster. Svůj vlastní Huet Brothers HB Special.

Vydáno: 5.1.2009

Huet Brothers HB Special je založen na podvozku vozu Triumph TR6. Aby byla snížena hmotnost vozu, hojně se užily aluminium a karbon – něco, o čem si mohly klasické sporťáky let minulých nechat jenom zdát. Celková hmotnost roadteru tak činí jen 750 kg.

Pod kapotou je šestiválec s písty uloženými v řadě, který produkuje na dnešní poměry skromných 180 koní. Jenže blesková rychlost nebyla ani cílem bratrů Huetových. Opravdovým důvodem, proč postavit Huet Brothers HB Special byl zážitek.

Celkem se plánuje výroba 12 kusů, ale ani jeden nebude na prodej. Místo toho si Huet Brothers HB Special budete moci pronajmout v exkluzivním klubu a zúčastnit se spanilé jízdy nazvané HB Experience. Prostě zážitek dostupný všem.

Text: Redakce
Foto: Huet Brothers

Galerie