HTT Plethore LC750: McLaren F1 na kanadský způsob

Ani Kanada nechce zůstat nikterak pozadu a rozhodla se zaujmout svou pozici jako výrobce supersportovních aut. Pomoct jí v tom má společnost HTT Technologies, která na autosalonu ve Frankfurtu představí svůj supersport nazvaný HTT Plethore LC750. Jde o první sporťák na světě s místem pro tři cestující.

Vydáno: 14.9.2009

HTT Plethore LC750 byl odhalen jen několik dní před svým leteckým převozem do Německa. Jeho prototyp je už ale známý z výstavy Montreal Auto Show, kde byl předveden v roce 2007. Auto vypadá velice dynamicky a je nám jasné, že bude mít skvělou aerodynamiku. Hlavně kvůli velkému difuzoru na zádi.

Vůz je jediným supersportem na světě, který umožňuje svezení třem pasažérům. Toto prvenství drží díky tomu, že řidič sedí uprostřed jako v ikonickém McLarenu F1. Na rozdíl od něj se ale do kabiny vejdou další dva spolujezdci na obou stranách kabiny. Podle HTT Technologies je tak dosaženo lepší stability a ovládání.

Pod kapotou tohoto exota bije osmiválcové srdce o objemu 6,2 litru. Oproti očekávání ale nebylo převzato od jiného výrobce, firma si jej přichystala sama. Jeho výkon tak činí 750 koní, což je na auto vážící pouhých 1150 kilo docela pálka!

Pokud se vám HTT Plethore LC750 zamlouvá, rozhodně si ho ve Frankfurtu nenechejte ujít. Můžete si ho také už závazně objednat, což už učinilo prvních deset zájemců. Exotika ze země javorového listu vás vyjde na 395 tisíc kanadských dolarů, což je 6.359.500 korun.

Text: Redakce
Foto: Stephan Bauer

Galerie