Honda S2000 Ultimate Edition: poslední rozloučení

Po necelých deseti letech se Honda rozhodla ukončit výrobu sportovního roadsteru S2000. Ale aby fanoušky sportovního modelu alespoň trochu uchlácholila, připravila speciální verzi s přívlastkem Ultimate Edition – tu přiveze už do Ženevy, a slibuje, že je na co se těšit.

Vydáno: 1.2.2009

Poslední Honda S2000 vyjede z montážní linky letos v červnu, a to bez přímého nástupce. Ještě předtím ale Honda potěší fanoušky speciální edicí Ultimate Edition, kterou představí zanedlouho v Ženevě. V čem je Ultimate Edition jiná?

Pohon Hondy S2000 Ultimate Edition je stejný, jako ve standardní verzi. Zajišťuje ho tedy vysokootáčkový benzínový dvoulitr VTEC o výkonu 240 koní (176 kW).

Specialitou Ultimate Edition jsou velká litá kola a speciální bílý lak, který je odkazem k monopostům stáje Hondy z roku 1964. Dalším lákadlem jsou červená kožená sedadla, která agresivní barvou kontrastují se zbytkem černého interiéru.

O tom, že každá Honda S2000 Ultimate Edition bude unikátní, bude majitele přesvědčovat plaketa s výrobním číslem a speciálním označením. Kolik kusů se v této sérii vyrobí ale Honda zatím neprozradila.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie