Honda připravuje sedan-kupé. Vyjede v roce 2010

Zatím je celá věc ve fázy odborných spekulací. Německý magazín Auto Motor und Sport a stejně tak i japonský Holiday informovaly, že Honda se chystá vtrhnout do nového segmentu vozů sedan-kupé. Na silnicích by se měla objevit v roce 2009, v USA pak samozřejmě pod značkou Acura.


Vydáno: 26.5.2009

Sedan-kupé je dosud nevídanou karosérií ve stáji Hondy. Japonci si ale dobře uvědomují vzrůstající procento potencionálních klientů, kteří by chtěli kupé, ale zároveň by v něm občas rádi svezli pohodlně více lidí. Proto se tak dobře prodává Volkswagen Passat CC. Do segmentu už brzo přijdou i luxusní vozy Aston Martin Rapide nebo Porsche Panamera.

Honda cítí příležitost. Její sedan-kupé by mohl v nejlepším případě pohánět šestiválec o objemu 3,7 litru. K tomu bude k dispozici systém SH-AWD, tedy pohonu všech kol a také adaptivní ESP. Podl informací amerických médií by mělo kupé stát na základu blížícího se modelu Acura ZDX. Jméno nového vozu zatím není jisté. Pokud se dostane do stádia výroby, mohli bychom ho potkat už příští rok na autosalonu v Detroitu.

Text: Redakce
Foto: Holiday

Galerie