Honda NSX se rýsuje. Koncept supersport-hybridu se představí v Ženevě

Americká pobočka japonské značky Honda představila prototyp NSX Concept, který napovídá, jak bude vypadat nové generace tohoto supersportu. Design zůstává věrný původnímu konceptu, NSX bude nízké a široké, s moderními tvary – tedy nic nečekaného. Naopak překvapí, že šestiválec V6 s přímým vstřikem doplní hybridní motor.

Vydáno: 1.2.2012

Koncept Hondy NSX nabízí i náhled na možný směr designu interiéru nové generace auta. Honda zdůrazňuje, že interiér nabídne vynikající výhled, perfektní pozici za volantem a intuitivní rozhraní „Simple Sports Interface“, které minimalizuje množství prvků v interiéru a umožňuje řidiči plně se soustředit na jízdu. Nás ale spíš zajímá, co najdeme pod kapotou.

A ne že by nás Honda zrovna potěšila. Aby snížila nároky na spotřebu a emise, bude nový model NSX poháněn uprostřed umístěným motorem V6 s přímým vstřikováním paliva, jenž bude spojen s hybridním systémem Honda Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive). 

Novou Hondu NSX vyvíjí globální výzkumný a vývojový tým vedený designéry a inženýry z americké Honda R&D Americas, Inc. sídlící v Los Angeles a ve městě Raymond v Ohiu. Ve státě Ohio se bude také vyrábět.

Nový NSX Concept bude v březnu 2013 vystaven na autosalonu v Ženevě.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie