Honda Jazz Hybrid míří do Paříže. A potom na trh

Honda se ráda zabývá hybridním pohonem. Po modelech Civic Hybrid, Insight a CR-Z přichází s modelem Jazz Hybrid, který světu představí na zářijovém autosalonu v Paříži. Hybridní úprava populárního modelu Jazz dostane stejný pohon, jako větší model Insight: benzinový motor 1.3 i-VTEC, převodovku CVT a 10 kW silný elektromotor. Narozdíl od Insightu by s ním ale Jazz mohl i docela pružně jezdit.


Vydáno: 26.8.2010

Model Jazz Hybrid bude prvním hybridem v kompaktní, městské velikosti. Hybridní motor a řídicí systém IMA jsou stejné jako u hybridních modelů Insight a CR-Z, u menšího auta jako je Jazz ale dostává hybridní ústrojí nový rozměr. Snížení spotřeby totiž pocítíte nejvíc právě ve městě, kde se takový model pohybuje nejčastěji.

Insight, ale rychlejší

Motor hybridního Jazzu bude totožný, jako u modelu Insight – to znamená benzinový motor 1.3 i-VTEC (88 koní) spojeným s převodovkou CVT, mezi nimiž se nachází elektromotor (13 koní) vytvářející paralelní hybridní systém. Dohromady systém vyprodukuje výkon 98 koní (72 kW), s nímž byl Insight poněkud pomalý (0-100 km/h za 12,5 s).

Menší Jazz by ale mohl být pružnější. Se stejně výkonným motorem 1.4 i-VTEC (73 kW) zdolal stovku za 11,4 s, navíc hybridní pohon bude mít níž položený točivý moment, což by se mělo pozitivně projevit hlavně ve městě.

Nový kukuč a limetková zeleň

Vizuálně se od své konvenční verze Jazz Hybrid liší novými světlomety s modrým lemováním, čirými zadními světly, novou mřížkou chladiče, upravenými nárazníky a chromovanou lištou na víku zavazadlového prostoru. Kromě všech aktuálně dostupných barev bude možné nový hybrid získat i se speciální barvou Lime Green, kterou vidíte na fotkách níže.

Uvnitř je tmavší jednobarevná palubní deska, která kontrastuje s modrým podsvícením přístrojového panelu a audiosystému. Pro nový hybrid bude do nabídky zařazeno i kožené čalounění – je to poprvé, kdy je tato položka výbavy dostupná pro evropskou verzi modelu Jazz. Prodej modelu Jazz Hybrid bude na vybraných evropských trzích zahájen počátkem roku 2011, ceny a úplné specifikace budou teprve oznámeny.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie