Honda Insight Hybrid: první snímek sériového vozu

Honda zveřejnila první snímek produkční verze nového hybridního modelu Insight pro rok 2010, který bude světu poprvé představen na autosalónu v Detroitu v lednu 2009. Nový pětimístný Insight je poháněn lehčí a kompaktnější verzí hybridního systému Honda IMA a jeho prodej bude zahájen v průběhu jara.

Vydáno: 5.12.2008

Japonská automobilka předpokládá, že globální prodej modelu Insight dosáhne 200 tiscí vozů ročně.

Honda Insight Hybrid využívá nový interaktivní systém pro snižování spotřeby paliva Ecological Drive Assist System, který řidiči pomáhá dosáhnout při jízdě co nejnižší spotřeby. Díky novému systému řidič získává okamžité informace o svém způsobu jízdy, na jejichž základě může snížit spotřebu paliva a emise oxidu uhličitého.

Honda uvedla jako první na trh vozidla poháněná benzínovými motory s nízkými emisemi: první benzínový-elektrický hybridní automobil v Evropě a v Severní Americe, či model FCX, který se stal prvním automobilem na světě poháněným vodíkovými palivovými články, jenž obdržel certifikaci od organizace EPA.

V roce 2007 byla společnost Honda počtvrté v řadě označena Unií angažovaných vědců (Union of Concerned Scientists) jako nejekologičtější automobilka.

Zdroj: TZ Honda
Foto: Honda

Galerie