Honda HR-V: japonský Vezel míří do Evropy

Hondu HR-V už známe z minulosti, vyráběla se v letech 1998-2006 jako malý a hranatý terénní model. Teď na něj naváže nová Honda HR-V, kompaktní SUV se sportovními tvary, které se v Japonsku prodává pod jménem Vezel. Koncept nového HR-V se představil už loni v Paříži, sériovou verzi představila Honda teď v Ženevě. Pojďme se na ni podívat.

Nová Honda HR-V sdíli platformu s malým modelem Jazz (Fit), je tedy menší než CR-V, tedy druhé SUV v nabídce Hondy.

Sportovně působící SUV bude pohánět naftový motor 1,6 i-DTEC o výkonu 120 koní, který známe už z modelu Civic i sesterského CR-V. Druhým motorem bude nová benzinová jednotka 1,5 i-VTEC s výkonem 130 koní. Druhý zmíněný kromě šestistupňového manuálu dostane do nabídky i poloautomatickou převodovku CVT.

Stejně jako Jazz bude mít i nové SUV variabilní interiér, který má patřit k nejprostornějším v daném segmentu. Toho Honda docílila umístěním nádrže pod přední sedadla, takže pod těmi zadními se vejde úložný prostor. 

Zadní sedačky jde kolmo zvednout, navíc jsou dělena v poměru 60:40. Normálně se do kufru vejde 453 litrů, po sklopení vznikne rovná podlaha a prostor pro 1 026 litrů zavazadel.

Cena zatím není známa. Vzhledem k tomu, že CR-V začíná kolem 560 tisíc, očekáváme cenovku HR-V někde mezi 400 a 500 tisíci korun.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie