Honda Civic deváté generace: už letos v USA

Opět máme trochu jasnější představu, jak bude vypadat nová Honda Civic. Americké zastoupení automobilky představilo koncepty nových modelů Civic Si Coupe a Civic Sedan pro rok 2012. Je z nich patrné, že designem bude nový Civic navazovat na současnou generaci. Do prodeje bude uveden na jaře 2011 v USA.

Vydáno: 14.1.2011

Kupé Honda Civic Si Concept a sedan Civic Concept se představily na Severoamerickém mezinárodním autosalonu. Honda jimi poskytla oficiální představu, jakým směrem se bude ubírat design nové, deváté generace, která přijde do prodeje během letošního jara.

Dosti smutná je informace, že kupé Civic Si Concept (ten oranžový vůz na fotkách) je určeno výhradně pro americký trh a v Evropě se prodávat nebude. Druhý z konceptů, sedan Civic Concept, je blízkým předobrazem čtyřdveřového Civicu, který bude později uveden do prodeje v některých evropských zemích. Evropský Civic přitom není mechanicky spřízněn s žádným z amerických modelů a jejich představení neovlivní další prodej evropského hatchbacku.

Nabídka verzí bude zahrnovat sedan a kupé s konvenčními benzínovými motory, dvě výkonné sportovní verze „Si“, jednu hybridní verzi a také verzi s alternativním pohonem na zemní plyn. Motory dostupné pro americké verze modelu Civic jsou vylepšené i-VTEC. U hybridního Civicu Hybrid se (poprvé se u značky Honda) objeví lithium-iontové baterie. Prodej tohoto modelu v Evropě není plánován, neboť poptávku po hybridních vozech v tomto regionu zatím uspokojí modely Jazz Hybrid, CR-Z a Insight.

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie