Honda Accord dostane facelift, tady jsou první fotky

Honda omladila svoji střední třídu, model Accord. Jeho současná generace se vyrábí od roku 2008, takže facelift přichází už po necelých třech letech – Japonci si evidentně nechtějí nechat ujet vlak. Měnil se sedan i kombi, oba budou opět o trochu ostřejší a navrch dostanou upravený diesel 2.2 i-DTEC. Faceliftovaný Accord uvidíme už v Ženevě.

Vydáno: 28.1.2011

Žádná revoluce se ale nekoná. Jen hrany jsou zase o trošku hranatější a výraz Accordu teď trochu víc připomíná minulou generaci kombinovanou s největším modelem Legend.

Interiér se na první pohled nezměnil vůbec, Honda uvádí, že použije nové (samozřejmě kvalitnější) materiály. Do výbavy se ovšem dostanou nové prvky, jako třeba přední světlomety s přisvětlováním zatáček.

Příznivce kvalitní jízdy (jiní si Hondu nekupují) bude víc zajímat, že vyladění se dočkal podvozek, který má nyní lépe sedět na silnici.

Největší novinkou zřejmě bude aktualizovaný diesel 2.2 i-DTEC s výkonem 150 koní. Po úpravě má mít oproti současné verzi nižší spotřebu. Kromě toho by měl být i v Evropě dostupný Accord S s výkonem 180 koní, a s upravným sportovním designem. 

Text: Redakce
Foto: Honda

Galerie