Honda Accord Crosstour: američan zná svou cenu

Uvnitř video: Zanedlouho vstoupí na americký trh japonská novinka z kategorie CUV. Nový model Accord Crosstour zřejmě mnoho lidí svými trochu zvláštními tvary nenadchne, ale nakolik nakonec bude úspěšný, to ukáže až čas. Prodávat se začne tento vůz s jedním motorem a jednou převodovkou.

Vydáno: 4.11.2009

Pod kapotou je umístěn vidlicový šestiválec 3.5 l i-VTEC o výkonu 271 koní (6200 ot/min), který disponuje maximálním točivým momentem 364 Nm (5000 ot/min). Neměnná bude také převodovka. Zákazník dostane pouze vůz vybavený pětistupňovým automatem. Volit tak může jednu ze tří výbav a pohon dvou nebo čtyř kol.

Základní výbava obsahuje kromě jiného duální automatickou klimatizaci, výkonný audiosystém s měničem na 6 CD, dělená zadní sedadla, 17“ kola, tempomat, kompas a další potřebné věci. Kdo si hodlá připlatit, ten dostane navíc třeba kožené čalounění, o palec větší disky kol, sedadlo řidiče vybavené pamětí nebo možnost připojení externího zařízení přes USB konektor.

Evropského trhu se tato záležitost netýká. Pokud přeci jen máte zájem, připravte si na nejlevnější provedení s pohonem předních kol necelých 30 000 amerických dolarů. Na nejdražší verzi si připravte o šest tisíc dolarů více.

Text: Redakce
Foto: Honda

 

Galerie