Hamann Stallion: Porsche 911 Turbo podle Hamannu

Německý úpravce sportovních vozů Hamann si tentokrát vzal na paškál jeden kousek ze Stuttgartu. Poladěné Porsche 911 Turbo v úpravě „Stallion“ přichází s výraznými stylingovými úpravami, pravé tunery ale bude zajímat i doping pod jeho kapotou.

Vydáno: 2.7.2008

Samozřejmostí na začátku každé tuningové úpravy je nalepení sportovního body kitu. Ten opticky vylepšuje vzhled bílého laku se zlatými polepy. Správný tuner nezapomene ani na několik spoilerů. Ani to ale chlapcům od Hamannu nestačilo, a tak se pustili i do top-chopu a snížili o osm centimetrů střechu auta. Profil pak ještě doplnili o dvacetipalcová kola.

Zlatým hřebem všech pořádných stylingových úprav jsou dveře po vzoru vozů značky Lamborghini otevíratelné nahoru.

To všechno by bylo jistě zajímavé, pokud bychom jen chtěli oslňovat davy. Jestliže chceme zavřít ústa i tomu nejnenasytnějšímu spolujezdci, musíme do motoru přidat větší turbodmychadla, předělat sání, přeprogramovat řídící jednotku a instalovat zvláštní výfukový systém.

To všechno chlapci z dílny Hamannu udělali. Dostali se tak ze sériových 353 kW na oslňujících 464 kW. Z nuly na sto kilometrů za hodinu se s tímto sprinterem dostanete za 3,3 sekundy a můžete zrychlovat až do maximální rychlosti 359 km/h. Tak se tedy dělá správný tuning.

Text: Redakce
Foto: Hamann

Galerie