Gumpert Apollo Speed: extrémista se ukáže v Ženevě

Malá automobilka Gumpert si připravila pro své zákazníky, nebo možná bude lepší říci fanoušky, opravdovou lahůdku. Svůj už tak dost rychlý model Apollo ještě upravila a vznikla edice s názvem Speed. Tentokrát se ovšem myslelo také na interiér, ve kterém najdeme prvky, o kterých si sériová provedení mohou nechat zdát. 

Vydáno: 15.2.2009

Motor pochází od Audi a dodává se ve třech variantách. Dvakrát přeplňovaný osmiválcový agregát může být naladěna na 650 koní, 700 koní a 800 koní. Vrcholy točivého momentu mají hodnoty 805 Nm, 875 Nm a 900 Nm. 

Edice Speed dostala vylepšenou karoserii, díky které má automobil optimální aerodynamiku i při těch nejvyšších rychlostech. Maximum Apolla činí 360 km/h a na 100 km/h je do tří sekund, na 200 km/h za 8,9 s. Kromě karoserie dostal automobil také ještě více sportovní podvozek, což si osobně nedovedu představit stejně jako fakt, že obsahuje tvrdší pružiny a je celkově nižší. 

Tentokrát se nemyslelo pouze na extrémní jízdní vlastnosti, většího komfortu se dočkala také posádka. V interiéru tak můžeme najít kůži a Alcantaru, DVD přehrávač nebo automatickou klimatizaci. Na kolik si Gumpert tento stroj cení, to se zatím neví. 

Text: Redakce
Foto: Gumpert

Galerie