Gullwing America SLS Panamericana: opravdové retro

Na světě není mnoho aut, která by se tak silně zapsala do historie motorismu. Jedním z nich je bezesporu Mercedes-Benz 300SL. O více než 50 let později přišel na svět jeho moderní nástupce. Supersport SLS AMG ale není podle některých dostatečně „retro“. A tak vznikl projekt SLS Panamericana.

Vydáno: 6.11.2009

Za touto úpravou stojí společnost Gullwing America. Tuner chtěl podle svých slov vytvořit „300SL pro 21. století“. Jak se mu to podařilo můžete posoudit z přiložených fotografií. Zatím ale nejde o snímky reálného vozu, jsou to pouze vyrenderované obrázky. Ale i tak se zdá, že supersport s výkonem 553 koní čeká zajímavý tuning.

Gullwing America SLS Panamericana má upravenou přední masku, boky i záď. Bílé lakování zdobí dva červené pruhy vycházející z předních světlometů. Autu sluší mohutná 19palcová kola GWA vpředu a 20palcová vzadu. Uvnitř zase bude řidiče hýčkat alcantara. Více informací zatím v ruce nemáme. Určitě nepůjde o levnou úpravu, ale podle prvních snímků se zdá, že staroslavné 300SL bude mít právoplatného nástupce.

Text: Redakce
Foto: Gullwing America

Galerie